BARVY NA VLASY - DRUHY A JEJICH VLASTNOSTI

barvení vlasůbarvabarvení vlasůJak jsme si slíbili v předešlém článku, dnes si vyjmenujeme a popíšeme základní typy barev a jejich vlastnosti. Těch je v dnešní době nepřeberné množství, proto vám přejeme, aby se vám podařilo vybrat tu pravou...

 rostlina henna paleta barev

Jako první se nám nabízejí historicky nejstarší barvy a to barvy přírodní, rostlinného původu. Nejčastěji se používali ořechové slupky, černý čaj, heřmánek a barvivo z tropické rostliny Lawsonia inermis, známé jako henna. Henna neproniká do vlasu, ale obalí ho a nepoškodí, naopak vlas chrání. Výhodou těchto barviv je možnost domácího a častného použití bez možnosti poničení vlasů, šetrnost k pokožce hlavy a minimální výskyt alergických reakcí. Nevýhodou je nutnost častného dobarvování a vysušování vlasů.

Andělské vlny sepnuté do svatebního drdolu Atraktivní výraz hnědočerveného odstínu na dlouhých vlasech s ofinou Bohatý účes z dlouhých zvlněných vlasů světlehnědé barvy s pěšinou na straně Decentní splývavé kudrny

Druhou a podstatně větší a rozmanitější skupinou jsou barvy syntetické. Ty se dále  dělí na dnes již prakticky, pro svou toxicitu, nepoužívané barvy metaloidní s obsahem kovových solí a barvy oxidační.

Barvy metaloidní nepoškozují vlasy, ale jsou velmi toxické při požití. Tyto barvy pouze ztmavují, používají je převážně muži.

Oxidační barvy poskytují prakticky neomezenou paletu odstínů, je s nimi snadná práce a vlasy zatěžují jen minimálně. K aktivaci barvícího procesu využívají 4 - 6% perixid vodíku. Obsahují také parafenylendiamin, který může vyvolávat alergické reakce. Proto je velmi důležité novou barvu vždy otestovat na malém kousku kůže.

Podle trvanlivosti je dělíme na :

  • Přelivy a barvy ve formě šampónů - barvy mizíci po několik umytí šampónem. Výhodou je jejich velká šetrnost a možnost časté změny barvy vlasů. Nevýhodou je poměrně slabé krytí dosahující maximálně 50%. Těmito barvami proto můžeme vlasy jen ztmavit, nikdy s nimi nelze dosáhnout světlejších odstínů, obsahují pouze 1,9% peroxidu vodíku.
  • Barvy permanentní - obsahují větší množství peroxidu (zpravidla 9%), jsou velmi trvanlivé a jejich krytí je až 100%, mají rovnoměrný barvící efekt.  Jejich nevýhodou je nutnost dobarvování odrostů a větší nebezpečí podráždění pokožky.
  • Barvy kombinované - zvládnou proces odbarvení o barvení v jednom kroku. Vhodné pro dosažení světlých odstínů a barevných melírů.

 

Dlouhý postupně sestříhaný zvlněný účes spěšinou na straně, s melírem Dlouhý postupně sestříhaný účes se světle hnědým melírem, pěšinou na straně Dlouhý zvlněný sexy účes v měděné barvě s pšinkou uprostřed Dlouhý zvlněný účes s pěšinou na straně tmavohnědé barvy

 

 

 

 

Jaké typy barev na vlasy používáte?

Podobné články

Jemný přechod barev od blond do tmavofialovéKřiklavý účes z růžové a černé barvySexy asymetrický modrý melír v krátkém bobuRádi se lišíte od šedého průměru? Chcete oslnit okolí vaší netradiční barvou vlasů a být tak originální? Jste na správném místě! Modré, fialové, zelené, růžové...stačí si jen vybrat :-)

Tupé - ideální řešení pro ženy, které trápí řídké vlasy, kouty či lysinky.  Potřebujete-li zakrýt prosvítající kůži a být rychle upravená, pak správně vybrané tupé je neocenitelný pomocník!

Henna na vlasechEugene Schuellerhenna tetovánížDomníváte se, že barvení vlasů je vynálezem moderní doby? Není tomu tak. Archeologické nálezy se datují až do starověku. Dozvíte se, jak se měnily módní barvy v závislosti na konkrétním historickém období...

Blond účes pro muže s melírem Pánský účes s blond platinovým melíremVyholené boky a dlouhá patka - účes pro muže Fotogalerie oblíbených a moderních účesů pro muže! Letí melíry, vyholené boky a dlouhé patky. Inspirace na sto způsobů, vyberte si svůj styl v naší fotogalerii!

Váš obchod a prodej  lidských vlasů na vašich stránkách JE VELKA LEŽ!  dala jsem za ně cca1600 kč za clipy a po dvou umytích (originálních kadeřnických produktů) se vlasy nedeají nosit, cuchají se, a jsou jak dráty. a to budte rádi že si nenechávám vratit peníze! velké zklamání!

Hezký den, prosím kontaktujte nás s konkrétní objednávkou, abychom mohli situaci řešit! Anonymní negativní komentáře bez reklamace jsou podezřelé, děkujeme

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď